Zásahy

Rok 2014

Přejít na detailní seznam
*Pro podrobnější popis klikněte na zásah, který chcete vidět.
Číslo
Datum & Čas
Technika : Posádka

Typ události
Album
#9
13. 11. & 15:31 - 18:20
Slatiňany
1+5

Požár výškové budovy - taktické cvičení

Popis zásahu:

KOPIS Pce vyslalo jednotku na požár zámku, taktické cvičení. Po příjezdu určil VZ jednotku k: - doplňování vody pomocí hadic 2xB do AZ, - vyhledávání a záchrana osob ze sklepních prostor objektu. Po ukončení TC odeslal VZ jednotku zpět na základnu.

Felkl Michal
#8
20. 9. & 14:10 - 21:30
Dražkovice
1+5, 1+1

Požár skládky odpadu

Popis zásahu:

KOPIS Pce vyslalo jednotku na požár skládky odpadu, Pardubice. Po příjezdu určil VZ jednotku k : - hasební práce 1x lafetovou proudnící z CAS, - hasební práce 1x lafetovou proudnicí z CAS HZS, - hasební práce1x VT proudem z CAS HZS, - kyvadlová doprava vody z od čerpací stanice PHM Dražkovice (16x), - zřízení čerpacího stanoviště z podzemního hydrantu, zde v důsledku netěsnosti provedeno čerpání vody z kanálové šachty pomocí kalového čerpadla. Po likvidaci požáru byla jednotka odeslána zpět na základnu. Během zásahu nebyl nikdo ze zasahujících hasičů JSDH zraněn.

Prokůpek Lukáš
#7
13. 9. & 13:28 - 14:47
Podhůra
1+3

Technická pomoc - odstranění nebezpečných stavů

Popis zásahu:

Jednotka vyjela na žádost p. Chvojkové k likvidaci nebezpečného hmyzu. Událost nahlášena na KOPIS Pce. Průzkumem bylo zjištěno, že se v podbytí střechy nachází 2x vosí hnízdo. VZ rozhodl k: - rozebrání podbytí, - postřik hnízd sprayem proti bodavému hmyzu, - odříznutí hnízd do pytle. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

#6
3. 9. & 21:19 - 23:19
Choltice
1+5

Požár zámku - taktické cvičení

Popis zásahu:

KOPIS Pce vyslalo jednotku na taktické cvičení, požár zámku - diskotéky, Choltice. Po příjezdu na místo VZ určil jednotku k: - vyhledávání a záchranně osob z 1 NP objektu, - osvětlení místa zásahu pomocí osvětlovacího stožáru na CAS. 2. průzkumné skupiny provedli ve spolupráci s dalšími jednotkami PO průzkum, při kterém bylo nalezeno cca 7 osob, které byli následně vyvedeny nebo vyneseny pomocí evakuační vany mimo objekt. Po ukončení cvičení VZ odeslal jednotku zpět na základnu.

#5
1. 9. & 3:25 - 14:43
Heřmanův Městec
1+5, 1+2

Požár výškové budovy

Popis zásahu:

KOPIS Pce vyslalo jednotku na požár budovy pro seniory, Heřmanův Městec. Po příjezdu na místo jednotka provedla, a dále dle pokynů VZ: - vystřídání obsluhy a hašení požáru pomocí 1x "C" a 1x VT proudu od CAS Heřmanův Městec, - evakuace majetku ohroženého požárem, - zakrytí majetku plachtou, který nebylo možné evakuovat, - doplňování vody pomocí hadic "B" do CAS HZS Pardubice a CAS SDH Prachovice (CAS MAN byla doplňována dopravním vedením z pož.zbrojnice.) - rozebírání podlahy a stropu ve 2 NP, - práce s termokamerou HZS Chrudim, - hasební práce z AZ 30 MAGIRUS pomocí 1x VT proudu od CAS MAN. - poskytnutí kanystru s benzínem a olejem pro práce s MŘP - spotřebováno 5 l benzínu. Po likvidaci požáru byla jednotka odeslána zpět na základnu. Nikdo ze zasahujicích hasičů jednotky nebyl zraněn. V průběhu zásahu byla využívána DT z PPLA HZS Chrudim, jednotce byla podána strava a nápoje.

Felkl Michal
#4
16. 7. & 15:51 - 16:32
Chrudim (ulice Průmyslová)
1+4

Požár výrobní haly

Popis zásahu:

KOPIS Pce vyslalo jednotku na požár výrobní haly, bývalá TRA Chrudim. Jednotka vyjela z ukázek techniky na LDT Seč. V průběhu jízdy k zásahu byla odvolána.

Bleha Jan
#3
12. 7. & 10:53 - 11:16
Chrudim (ulice Václavská)
1+5, 3x hotovost na PS

Požár výškové budovy

Popis zásahu:

KOPIS Pce vyslalo jednotku na požár bytu, Chrudim. Po příjezdu na místo jednotka nezasahovala a po likvidaci požáru byla VZ odeslána zpět na základnu.

Doucha Martin
Prokůpek Lukáš
#2
8. 7. & 10:55 - 15:06
Seč
1+2

Záchrana osob a zvýřat z výšky, z hloubky - záchrana parašutisty AČR ze stromu

Popis zásahu:

JSDH Chrudim prováděla v prostoru vodní nádrže Seč asistenci s motorovým člunem při skocích vojáků AČR do vody. V průběhu této činnosti došlo k doskoku vojáka mimo plánovaný prostor dopadu do korun stromů. Po potvrzení potřeby pomoci se sundáním osoby jsme vyjeli na žádost velitele výcviku na místo. Zde bylo průzkumem zjištěno, že voják je zachycen cca v 15 m výšce, bez zranění. Provedeno sestavení 4 dílného nastavovacího žebříku. Délka byla nedostatečná, proto jsem na místo povolal jednotku HZS Seč, s kterou jsme poté sestavili 7 dílů nast.žebříku a osobu zachránili. Poté byla provedena telefonická konzultace s VČ st. Chrudim o povolání lez. skupiny z HZS Chrudim a možnostech sundání padáku z cca 20 m výšky. Po jejich příjezdu jednotka provedla pomocné práce při činnosti lezecké skupiny a poté byla odeslána zpět na základnu.

#1
20. 6. & 20:55 - 23:07
Topol
1+5, 1+5

Požár nízké budovy

Popis zásahu:

KOPIS Pce vyslalo jednotku na požár chaty, Chrudim, Habrov. Po příjezdu na místo jednotka provedla hasební práce v objektu pomocí 1x VT proudu. Požár byl lokalizován. Po příjezdu HZS určil VZ jednotku k vytvoření proudu po nastavovacím žebříku na střechu, rozebírání konstrukcí pomocí MŘP a dalšího nářadí. Jednotka prováděla osvětlení místa zásahu pomocí osvětlovacího stožáru. V průběhu zásahu prováděla doplňování vody do CAS Topol. Po likvidaci požáru byla odeslána VZ zpět na základnu.

Bleha Jan
Doucha Martin