Mladí hasiči

Disciplíny hry Plamen

Cílem disciplín je zvýšit fyzickou kondici mladých hasičů, obratnost a zručnost s požárním nářadím v provedení požárně technických disciplín a atletickou pohyblivost při štafetových bězích.

1. Závod požárnické všestrannosti

Cílem této disciplíny je získávat a upevňovat všestrannou sportovní zdatnost soutěžících a zároveň zvyšovat jejich znalosti. Družstvo je složeno z velitele + 4 členů hlídky. Vedoucí může z jednoho družstva připravit 2 hlídky, každý člen družstva může běžet pouze jednou. Započítává se lepší výsledek. Trať je umístěna v mírně zvlněném terénu a vyznačena barevnými fáborky. Na trati jsou rozmístěna a viditelně označena stanoviště K1-K6, a to úměrně po celé trati, o jejich pořadí rozhoduje organizátor podle terénních podmínek. Trať pro mladší kategorii měří cca 2 km, pro starší cca 3 km.

Stanoviště ZPV:
  1. Střelba ze vzduchovky
  2. Základy topografie
  3. Uzlování
  4. Základy první pomoci
  5. Požární ochrana
  6. Překonání překážky po vodorovném laně

2. Štafeta 4 × 60 m

Štafeta se uskuteční v jedné nebo více drahách současně. Každá dráha je rozdělena na 4 úseky po 60 m. Dráhy jsou dostatečně povrchově rovné, především však bezpečné. O použití travnaté dráhy rozhodne pořadatel. Všechny dráhy musí mít cíl v jedné rovině. V okresních nebo obvodových kolech určuje pořadatel, jakým způsobem na sebe navazují jednotlivé úseky (v přímce, protisměrným způsobem ? člunkově, ovál), ve vyšších kolech se štafeta provádí na oválu. Družstvo připraví ze svých členů 2 čtyřčlenné štafety, každý může být zařazen pouze v jedné štafetě a na jednom úseku. Do hodnocení se počítá lepší z časů dosažený oběma štafetami. Každá štafeta má jen jeden pokus. Soutěží-li na každé z obou drah jiné družstvo, musí si pro pokus druhé štafety dráhy vyměnit.

3. Štafeta dvojic

Každé družstvo může postavit jednu (4 členové družstva nastoupení ve dvojstupu + velitel stojící vlevo) nebo dvě štafety ve dvou variantách:

  • 4 + velitel = 1. štafeta, 4 + velitel = 2. štafeta
  • dvě čtveřice + jeden velitel = velitel je společný pro obě štafety, stojí vlevo u levé štafety a na jeho doběhnutí vybíhají první dvojice obou štafet.

V případě dvou štafet vykonávají disciplínu obě současně, soutěž probíhá ve dvou drahách a jako výsledný čas družstva se započítává čas lepší štafety

4. Štafeta CTIF

Štafetový běh s překážkami CTIF provádí 9 závodníků. V okresních kolech si o počtu pokusů rozhodne pořadatel, ve vyšších kolech disciplína probíhá ve dvou pokusech. Do hodnocení se započítává lepší z obou pokusů.

5. Požární útok CTIF

V požárním útoku s překážkami CTIF soutěží 8 členů + velitel. V okresních kolech si o počtu provedených pokusů rozhodne pořadatel, ve vyšších kolech bude disciplína probíhat ve dvou pokusech. Do hodnocení se započítává lepší z obou pokusů.

6. Požární útok s vodou

V požárním útoku soutěží 7 členů. Organizátoři rozhodnou o případné obsluze motorové stříkačky dospělým strojníkem a provádění jednoho nebo dvou pokusů. Většina soutěží probíhá podle Směrnice ve dvou pokusech. Do hodnocení se započítává lepší z obou pokusů.


Směrnice hry Plamen ke stažení: ZDE

Informace

Pátek 23. února 2024
Svátek má Svatopluk

Směnový kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

 
 
 
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
 
 
 
A
B
C